Hakkımızda

 


Thermoform markası, giyim alanında on üç yılı aşkın bir tecrübenin sonucudur. Thermoform’un tüm ürünlerinde doğal ve teknik ipliklerin kendine has özelliklerinden yararlanılmıştır. Thermoform ürünleri özellikle aktif sporlar, eğlence sporları ve günlük kullanım için dizayn edilmiştir.

Vücudumuz hareket ettikçe terler, tenin kuru kalabilmesi önemlidir. Aksi takdirde vücudun üşümesine, kasların kasılmasına ve hastalanmamıza neden olur. Üşümemek için vücut ısısı sabit kalmalıdır, bunun için de teniniz kuru olmalıdır. Tenin kuru kalabilmesi için iç giyimin emici değil, teri hızla ara giyime iletme özelliğinde olması gerekir. Ara giyim de bu nemi hızla dış giyime iletebilmelidir. Dış giyim de (mont-kaban) yansıtıcı olmalı ve nemi hızla dışarı atabilmelidir.

Tene değen giysi iç giyimdir. Ara giyimde kazaklar, t-shirtler, dış giyimde de mont ve kaban yer alır. Özellikle sportif aktivitelerde ve günlük kullanımlarda breathable (nefes alabilen) bamboo, modal, polyester, polyamide ve özel üretilmiş teknik ipliklerden yapılmış THERMAL iç giyim ve çoraplar tercih edilmelidir.

Bu tip ürünler hareket kabiliyetinizi artırır. Pamuk, thermal giyim için uygun değildir. Çünkü teri iletmez, aksine teri emer. Dolayısıyla bu tür iç giyim malzemesi teri dışarı doğru iletemediği için vücut ıslak kalır. Giysiler arasındaki bu nem alışverişlerinde en önemli malzeme iç giyimdir.

Dolayısıyla iç giyim mutlaka THERMAL ürünlerden oluşmalı çabuk kurumalıdır. Bayanların sütyenleri, futbolcuların polyester formaları en güzel örnektir.

Hızlı ter transferi için ürünün sık gözenekli dokunmuş olması gerekir. “Naylon ve polyester hava geçirmez, terletir” yanlış bir şartlanmadır. Naylon ve polyester türevli iplikler rejenere selülozik elyaflı ürünlerdir