Termal İçlik Nasıl Seçilir ?

  •  18.08.2021
  •  Thermoform

Dış ortamlarda rahatlık, cildinize temas eden giysiler ile başlar. Bu sebeple, en doğru şekilde giyinmek isterseniz ilk olarak en temel katmana, yani içliklere odaklanmanız gerekir. 

İçlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Neden:

Kalınlık (Ağırlık): Hafif, orta ve ağır olmak üzere üç farklı seçenek mevcuttur. Kumaşın ağırlığı arttıkça daha fazla sıcak tutacaktır, ancak nem transferi zayıflayacaktır.

Malzeme: Kumaş en önemli faktördür. İster sentetik ister doğal olsun, içliğiniz nemi transfer etmelidir.

Uygun Beden: Nem transferi sağlayan bir kumaşın görevini yerine getirmesi için cildinizle temas halinde olması gerekir. Bu yüzden buna uygun bir beden tercihi yapmalısınız.

Detay

Termal Kumaş Nedir ?

  •  24.10.2016
  •  Thermoform

Termal içlikler, detaylı Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilmiş, vücudun ısı dengesini korumaya yardım eden giysilerdir. Termal kumaşlar, sıcak ve soğuk hava geçirgenliği en az olan kumaşlardır. Dışardaki havanın durumuna göre vücuttaki ısıyı sabit tutmaya ve soğuk/sıcak dengesini ayarlamaya yaramaktadırlar.

 Termal giysiler; genel olarak polyamid, polyester, polyproplen ve elastanın belirli oranlarda karışımından oluşur. Bazı içliklerde belirli oranlarda merinos yünü de kullanılır. Üretici firmaların geliştirdiği tek iplik, çift iplik veya çift katman gibi çeşitli dokuma teknolojileri kullanılır. Ayrıca üretici firmalar patentli teknolojiler kullanarak, ürünlerinin anti-bakteriyel veya yüksek yalıtımlı olmasını sağlarlar.

Detay